HÜLK-samenwerking
Vanuit het grensoverschrijdende samenwerkingsverband tussen de gemeenten Herzogenrath, Übach-Palenberg, Landgraaf en Kerkrade (HÜLK) en Würselen wordt een aantal bruggen over de grensrivier de Worm kunstzinnig verfraaid onder het motto 'Bruggen slaan' (Brückenschlag). Het bruggen slaan tussen Duitsland en Nederland vormt de spil in het streven van de HÜLK-samenwerking om het grensland Wormdal op te waarderen van een twee-achterkanten-gebied naar een nieuw gemeenschappelijk 'centrum', waar landschap, natuur, architectuur, kunst en cultuur(historie) grenzeloos te genieten zijn. De potenties van het Wormdal zullen hierdoor beter benut worden.
Bruggen slaan
Voor het project 'Bruggen slaan' was in 2006 een prijsvraag uitgeschreven onder kunstenaars en (landschaps)architecten. De opgave luidde om een aantal bruggen over de Worm, die deels de landsgrens vormt, een bijzondere architectonische of kunstzinnige vorm te geven die enerzijds een bewustzijn van de grens uitdrukt, anderzijds een 'brug slaat' over de grens en verbindt: ruimtelijk, sociaal en cultureel. Hiermee dienen de bruggen ook een nieuwe bijzondere identiteit te geven aan het Wormdal tussen Aachen en Geilenkirchen en dit gebied recreatief aantrekkelijker te maken, passend in de recreatieve netwerken. De bruggen kunnen ook een aanleiding geven voor bijzondere evenementen, bijvoorbeeld sportevenementen als een 'bruggenloop'.
Brug Rimburg
Voor Rimburg hebben de Duitse kunstenaars Stefan Sous en Heinke Haberland de prijsvraag gewonnen met de schildpadden op de brug. Een kleine ingreep met groot effect, passend bij de brug die van zichzelf al een mooie vorm heeft. De schildpadden staan elk aan een van de uiteinden van de brug; één in Duitsland, één in Nederland, met de koppen naar elkaar toe. Ze drukken toenadering tot elkaar uit en ze staan voor leven en duurzaamheid, voor een hechtere toekomstige samenwerking over de grens heen.