Tevreden klanten aan Loket Zorg en Welzijn in Landgraaf

De gemeente Landgraaf heeft onderzoek laten doen naar de tevredenheid van cliënten en aanvragers van hulp bij het huishouden en gehandicaptenvoorzieningen. Voor verreweg de meeste cliënten voldoet de ondersteuning van het Loket Zorg en Welzijn aan de verwachtingen (93%).


Inzet extra capaciteit

Het klanttevredenheidsonderzoek is in regionaal verband uitgevoerd (Parkstad- gemeenten en Nuth). Opvallend is dat Landgraaf regelmatig bovengemiddeld scoort, vooral ten aanzien van de afhandelingstermijn, de (aanvraag-) procedure en de tevredenheid over de keuzemogelijkheden van de verschillende zorgaanbieders. Wethouder Harry Leunessen (Wmo) is tevreden over deze resultaten, maar ziet er ook op toe dat de kwaliteit van de dienstverlening streng bewaakt wordt: "Deze scores hebben betrekking op het jaar 2008. De afhandelingstermijn is daarna vanwege capaciteitstekort bij het loket opgelopen. Inmiddels heeft het College maatregelen getroffen in de vorm van het tijdelijk inzetten van extra capaciteit."

Toegang tot ondersteuning

De aanvraagprocedure in Landgraaf krijgt gemiddeld een 7,3. Een ruime meerderheid is gemiddeld genomen (zeer) tevreden over de verschillende procedurele aspecten bij de aanvraag (variërend van 83% tot 91%). Het minst tevreden zijn Wmo-aanvragers over de wachttijd: 77% is hierover (zeer) tevreden.

Hulp bij het huishouden

Cliënten uit Landgraaf geven gemiddeld een 8,2 voor de hulp bij het huishouden. Dit is vrijwel gelijk aan het gemiddelde van alle Parkstadgemeenten (8,1). Over de keuzemogelijkheid tussen zorgaanbieders is 94% (zeer) tevreden. Wat betreft de organisatie van de hulp bij het huishouden is men het meest tevreden over de telefonische bereikbaarheid (94%). Minder tevreden is men over de wisselingen van medewerkers (69%).

Voorzieningen

De ondersteuning bij hulpmiddelen zoals rolstoelen, scootmobielen en woonvoorzieningen krijgt een 7,1. Het meest tevreden zijn de aanvragers over de woonvoorzieningen (95%) en de rolstoel (94%) en het minst over de verhuiskostenvergoeding (76%). Gebruikers van het collectief vervoer zijn gemiddeld genomen het meest tevreden zijn over de bejegening van de chauffeur (94%) en de prijs per rit (88%). Het minst tevreden zijn zij over de wachttijden (48%) en omrijtijden (44%).

WMO-raad

In Landgraaf bestaat geen officiële Wmo-raad. De adviesraden zijn echter vertegenwoordigd in een 'projectgroep Wmo'. In totaal gaf 26% van de cliënten aan wel eens van deze projectgroep gehoord te hebben. Van de respondenten die bekend zijn met de projectgroep is 80% tevreden over de mate waarin deze opkomt voor het belangen van de cliënten.

Bekijk de bij het onderzoek horende rapportages:

Direct naar:

Algemene vragen of suggesties? 
Gezochte informatie niet gevonden?
Laat het ons weten via gemeente@landgraaf.nl.

 


 

Lees onze berichtjes op

 

Twitter_30