Verk. Tweede Kamer 2010 Verpl. werkgever en stemmen in een andere gemeente
| Soort bekendmaking |
Verkiezingen |
| Bekendmaking heeft betrekking op |
6371 , 6372 , 6373 , 6374 |
| Publicatiedatum |
26-05-2010 |
De Burgemeester van Landgraaf herinnert in verband met de op woensdag 9 juni 2010 te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan de onderstaande bepalingen van de Kieswet.
1. Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem/haar in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij/zij dat niet buiten zijn/haar werkuren kan doen en mits de kiezer niet meer dat twee uur verhinderd is zijn/haar arbeid te verrichten.
2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem/haar opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie.
Stemmen in een andere gemeente
Met een kiezerspas kunnen kiesgerechtigden stemmen in het hele gebied waarvoor de verkiezingen gelden, dat is bij Tweede Kamerverkiezingen dus in het hele land. De kiezerspas kan, tot uiterlijk veertien dagen voor de stemming, schriftelijk worden aangevraagd. Een mondelinge aanvraag voor een kiezerspas is enkel mogelijk ná ontvangst van de stempas en kan tot uiterlijk 4 juni 2010 worden ingediend bij de afdeling Servicedesk en Burgerzaken.