Enexis- uitbreiden elektriciteitsnet Landgraaf
Ons energieverbruik verandert. We willen met zijn allen flink verduurzamen en gebruiken hierdoor meer stroom dan ooit. We vervangen fossiele brandstoffen zoals steenkool en aardgas voor duurzaam opgewekte energie. Misschien heeft u zelf al zonnepanelen op het dak, een warmtepop laten plaatsen of rijdt u elektrisch. Kortom: de energietransitie is in volle gang.
Deze grote en snelgroeiende veranderingen vragen steeds meer van ons stroomnet en deze raakt vol. Dat merkt u misschien thuis of op uw werk aan knipperende lampen of een omvormer die uitvalt op een zonnige dag. Om het energienet veilig en betrouwbaar te houden, voert Enexis onderhoudswerkzaamheden en uitbreidingen uit. Om alle bewoners en bedrijven van stroom te kunnen blijven voorzien, worden nieuwe stroomkabels gelegd vanaf de Joes Jongenstraat in Landgraaf naar het Tennet stroomstation aan de Euregioweg in Landgraaf. Aannemersbedrijf Hurkmans - Van Geleuken voert deze werkzaamheden uit.
Werkzaamheden
We leggen nieuwe stroomkabels aan maar graven niet overal de straat open. Op veel plekken gebruiken we een gestuurde boring. Daarbij boren we onder de grond van punt A naar B. Door die boring trekken we de kabels.
De boring doen we meestal in de berm (het gras naast de weg). Zo blijft de omgeving beter bereikbaar en is er minder overlast.
Soms moet er wel een klein stuk straat of fietspad open voor het starten of aansluiten van de boring. Dit houden we zo kort mogelijk.
Tijdens de werkzaamheden kunnen omwonenden overlast ervaren. Denk aan geluid, bouwverkeer en wegafsluitingen. De aannemer doet er alles aan de overlast zoveel mogelijk te beperken. Zo blijven woningen goed bereikbaar, is er nauwelijks sprake van trillingen en is stroomafsluiting niet nodig. Na afloop is er boven de grond niets van de werkzaamheden te zien. Echter ligt onder de grond een goede basis om uw woning ook in de toekomst van voldoende stroom te voorzien.
Wanneer gaan wij werken?
Wij beginnen met de werkzaamheden op 23 juni 2025. We verwachten klaar te zijn in maart 2026. Dit kan veranderen als er onverwachte dingen gebeuren. De werkzaamheden vinden plaats tussen 07:00 en 17:00 uur. Wij doen ons best om de overlast zo klein mogelijk te houden.
Enkele voorbeelden van ‘hinder’ zijn:
- Geluidshinder door werkverkeer en/of graafmachines in uw buurt;
- Tijdelijk minder parkeermogelijkheden;
- Korte, tijdelijk afzettingen van een gedeelte van de weg of een fietspad;
- Ten gevolge van een korte afzetting, tijdelijk éénrichtingsverkeer of een omleiding
Vragen?
Heeft u tijdens de werkzaamheden vragen? Neem dan contact op met uitvoerder Tom Rooy van HVG Infra. U kunt een e-mail sturen naar: trooy@hurkmansbv.nl of bellen naar: 06-51049768. Wilt u meer informatie over het project? Stuur dan een e-mail naar: ivdb@haansconsultancy.nl.