Volgordelijst aanvraag prioriteit transportcapaciteit woningbouw- en onderwijshuisvestingsprojecten

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Landgraaf heeft op 25 augustus 2026 de Beleidsregels aanvraag prioriteit transportcapaciteit woningbouwprojecten en onderwijshuisvesting gemeente Landgraaf 2026 vastgesteld. Eerder aanvragen transportcapaciteit voor woningen en scholen | Gemeente Landgraaf

Deze beleidsregels geven aan hoe de gemeente woningbouw- en onderwijshuisvestingsprojecten beoordeelt en in welke volgorde de projecten worden ingediend voor de landelijke werkwijze ‘Eerder Aanvragen’.

Beoordeling van de projecten

De gemeente heeft projectgegevens opgevraagd bij de initiatiefnemers. Op 10 september 2026 zijn de projecten beoordeeld aan de hand van de criteria uit de beleidsregels. Op basis hiervan is een concept-volgordelijst opgesteld.

Bij meerdere projecten was de score gelijk. Deze projecten kregen daardoor dezelfde positie op de concept-volgordelijst. Het ging om projecten met een score hoger dan 0 punten.

Om de volgorde tussen deze projecten te bepalen, heeft de gemeente op 14 september 2026 een openbare loting gehouden. De loting is uitgevoerd door een notaris. Van de loting is een proces-verbaal gemaakt.

Reageren op de concept-volgordelijst

De gemeente heeft op 15 september 2026 de concept-volgordelijst bekendgemaakt aan de initiatiefnemers van wie het verzoek op grond van de beleidsregels in behandeling is genomen.

Initiatiefnemers kunnen het niet eens zijn met hun positie op de lijst. Zij kunnen daarom tot 17 september 2026 om 23.59 uur reageren op de concept-volgordelijst.

Alleen initiatiefnemers van wie het verzoek op grond van de beleidsregels in behandeling is genomen, kunnen reageren op de volgordelijst.

De gemeente beoordeelt de reacties en eventuele geschillen. Op basis daarvan wordt bepaald of de concept-volgordelijst moet worden aangepast.

Beoordeling van verzoeken om heroverweging

De gemeente beoordeelt verzoeken om heroverweging aan de hand van:

  • de stukken die op tijd zijn ingediend;
  • de reacties die op de concept-volgordelijst zijn ontvangen;
  • de vastgestelde beleidsregels.

Het college stelt op 28 september 2026 de definitieve volgordelijst vast. Daarna wordt de lijst bekendgemaakt en gepubliceerd op de gemeentelijke website.

Wat gebeurt er vanaf 1 oktober 2026?

Tussen 1 en 23 oktober 2026 dient de gemeente de projecten in bij netbeheerder Enexis. Dit gebeurt in verschillende tijdblokken.

Het tijdblok waarin een project wordt ingediend, hangt samen met het jaar waarin de bouw naar verwachting start.

Meer informatie over de werkwijze ‘Eerder Aanvragen’ vanaf 1 oktober 2026 vindt u op de website van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG):

Meer informatie over Eerder Aanvragen – VNG

Na de indiening beoordeelt Enexis de aanvragen. Enexis bepaalt op basis van de geldende regels en de beschikbare ruimte op het elektriciteitsnet of en wanneer een project in aanmerking komt voor transportcapaciteit of prioriteit.

Let op

Een plaats op de volgordelijst geeft geen garantie op transportcapaciteit of prioriteit.

Ook geeft de volgorde op de lijst geen zekerheid over het moment waarop een project daadwerkelijk kan worden aangesloten.

Positie volgordelijstNaam projectCategorieAantal woningen
1Kruisstraat 3Woningbouw1
2Kloosterstraat 1-3Woningbouw13
3Project An d'r Put (Renovatie / verzwaring)Schoolaccommodatienvt
4Heerlenseweg 22 en 22a ( Pickee pand)Woningbouw12
5Oude Muziekschool StreeperpleinWoningbouw17
6Hereweg - radar 52 - 58Woningbouw34
7Hoeve De Kruishof ( Kallen) Palenbergerweg 1Woningbouw22
8Op de Bies (herontwikkeling fase 3: 4 groepswoningen voor 32 bewoners)Woningbouw - groepswoning4
9Sabastraat - De arkWoningbouw30
10Wilhelmina-JulianastraatWoningbouw84
11Parkheide Zuid VogelzankwegWoningbouw150
12Achter de Hoven (4 groepswoningen voor 34 bewoners)Woningbouw - groepswoning4
13Moltweg tegenover 54 naast Movare gebouwWoningbouw18
14Grensstraat Tiny housesWoningbouw11
15Op de Bies boerderij - Hereweg 90 (KOVA)KOVA 
16Op de Bies (herontwikkeling fase 4: 4 groepswoningen voor 32 bewoners)Woningbouw - groepswoning4
17Markt 2-4 Schaesberg - voormalige drogistWoningbouw22
18BS Gravenrode locatie Achter den Winkel 2 deel van perceel 1470Woningbouw10
19Locatie huidige OefenbunkerWoningbouw8
20Op de Bies (herontwikkeling fase 5: 3 groepswoningen voor 24 bewoners)Woningbouw - groepswoning3
21Herstructureringsopgave HoogstraatWoningbouw29
22Theresiakerk Lauradorp - MaastrichterlaanWoningbouw14
23Op de Bies (herontwikkeling fase 1: 6 groepswoningen voor 48 bewoners)Woningbouw - groepswoning6
24Heerlenseweg 143 voormalige "sauna" Leenhof, PatronaatstraatWoningbouw17
25Op de Bies (herontwikkeling fase 2: 6 groepswoningen voor 48 bewoners)Woningbouw - groepswoning6
26Kasveld Licom Europaweg Zuid – HoverveldpadWoningbouw140
27Stoelinga Nieuwenhagen Oude Landgraaf 14Woningbouw29
28Herstructureringsopgave de StreepWoningbouw71
29Stationsplein HW ( niet expliciet maken locatie) & C-Vleugel Brandenberg BeethovensingelWoningbouw195
30Janssen Europaweg Zuid (Groensterveld)Woningbouw250
31Grensstraat KloosterstraatWoningbouw150
32Project SpeurneusSchoolaccommodatienvt
33Van der Mark - Kakertsweg - voormalig tuincentrum locatie, prioritair en onderzoekWoningbouw175
34Project Wissel-t ValderSchoolaccommodatienvt
35Project BrandenbergSchoolaccommodatienvt
36Locatie basisschool de Harlekijn - Eikske Strijthagerweg 30Woningbouw16
37Ernst Casimirstraat (HEEMwonen)Woningbouw32
38Project HarlekijnSchoolaccommodatienvt
39Herontwikkeling Kempkensweg 1Woningbouw12

Blijf op de hoogte!

  • Wilt u op de hoogte blijven van het nieuws van gemeente Landgraaf? Meld u aan voor onze e-mail nieuwsbrief.
  • Wilt u actief geïnformeerd worden over vergunningen, bouwplannen, verkeersbesluiten e.d. in uw eigen buurt of straat? Klik dan op de pagina Berichten over uw buurt op Overheid.nl op de knop ‘Meld u aan voor de e-mailservice’.